Slide thumbnail

Last minute! 31.08 - 07.09 oraz 07.09 - 14.09

Pokój 2 osobowy i apartament 4 osobowy!

Rezerwacje tel. +48 33 863 73 83

Slide thumbnail

Rezerwacja pokoju online!

Sprawdź termin, wybierz swój pokój i zarezerwuj pobyt!

Slide thumbnail

Święta Wielkanocne w Górach!

Spędź Wielkanoc w sercu Beskidów

Slide thumbnail

Nadszedł czas na relaks!

Relaksujące kąpiele w łaźni tureckiej i saunie suchej

Slide thumbnail

Cisza, spokój, relaks, przyroda...

To wszystko czeka na Ciebie w Milówce. Zapraszamy!

Slide thumbnail

Posiadasz bon zniżkowy? Zarejestruj go!

Bądź informowany na bieżąco o wszystkich ofertach specjalnych!

Wydarzenia w okolicy

Przez cały rok w Milówce oraz okolicznych miejscowościach odbywa się szereg imprez kulturalnych, często o charakterze cyklicznym. Poniżej znajdziecie Państwo listę najważniejszych wydarzeń w regionie. Któreś z nich może warto uwzględnić wybierając termin urlopu?

Kalendarz imprez

Szczegółowy kalendarz imprez w okolicy można znaleźć na stronie Silesia Kultura – gorąco polecamy.


Gody Żywieckie

termin: przełom stycznia i lutego

Gody Żywieckie

Jedyna taka impreza w województwie. To najstarszy i największy konkurs grup kolędniczych z terenu Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego. Kolędnicy występujący na scenie rywalizują w Żywcu, a plenerowe grupy obrzędowe walczą co roku o nagrody w Milówce. Konkurs urozmaicony jest przez wiele imprez towarzyszących, m.in. konkursy trzaskania z bata, potańcówkę dziadowską, degustację potraw regionalnych, kuligi.

Dni Milówki

termin: początek lipca

Każdego roku, początkiem lipca do Milówki zjeżdżają się okoliczni mieszkańcy, a także goście z całej Polski aby wspólnie świętować Dni naszej wspaniałej miejscowości. Program Dni Milówki rozpoczyna się w piątek po południu i łączy w sobie zabawę dla najmłodszych, folklor oraz muzykę z różnych zakątków Polski. W lipcu 2014 roku podczas Dni Milówki nastąpiło otwarcie nowego amfiteatru nad rzeką Sołą, a swój niezapomniany, jubileuszowy koncert dała wówczas Golec uOrkiestra. Dni Milówki kończą się w niedziele późnym wieczorem pokazem sztucznych ogni.

Tydzień Kultury Beskidzkiej

termin: koniec lipca

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Dziewięciodniowe święto folkloru, najdłuższy tydzień w roku. Gigantyczne przedsięwzięcie, które zawłaszcza Beskidami – Śląskim, Żywieckim, Makowskim, Międzygórzem Jabłonkowskim… i szeroką ich okolicą. W pięciu miastach przez dziewięć kolejnych dni odbywają się koncerty zespołów regionalnych, polskich i zagranicznych. Do tego cztery inne miejscowości z własnymi imprezami folklorystycznymi włączają się w wielką TKB-owską rodzinę. Kilka tysięcy wykonawców z niemal stu zespołów, kapele i soliści oraz twórcy sztuki ludowej ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi. Do tego kilkudziesięciotysięczna publiczność, rozbawiona i chłonna, przyjazna, choć równocześnie wymagająca.

Dni Węgierskiej Górki

termin: początek sierpnia

Węgierska Górka to jeden z najbliższych sąsiadów Milówki, wieś o charakterze małego miasteczka przyciąga turystów swoim malowniczym położeniem u podnóża Baraniej Góry. Imprezy podczas dni Węgierskiej Górki są również bardzo atrakcyjne, dlatego podczas pobytu w Milówce w tym terminie serdecznie polecamy naszym Gościom wypad do położonej 5km obok Węgierskiej Górki.

... w sercu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego