Slide thumbnail

Last minute! 31.08 - 07.09 oraz 07.09 - 14.09

Pokój 2 osobowy i apartament 4 osobowy!

Rezerwacje tel. +48 33 863 73 83

Slide thumbnail

Rezerwacja pokoju online!

Sprawdź termin, wybierz swój pokój i zarezerwuj pobyt!

Slide thumbnail

Święta Wielkanocne w Górach!

Spędź Wielkanoc w sercu Beskidów

Slide thumbnail

Nadszedł czas na relaks!

Relaksujące kąpiele w łaźni tureckiej i saunie suchej

Slide thumbnail

Cisza, spokój, relaks, przyroda...

To wszystko czeka na Ciebie w Milówce. Zapraszamy!

Slide thumbnail

Posiadasz bon zniżkowy? Zarejestruj go!

Bądź informowany na bieżąco o wszystkich ofertach specjalnych!

O Milówce

Gmina położona jest w południowo – zachodniej części Beskidu Żywieckiego, wzdłuż dolnego koryta rzeki Soły, na wysokości 450 m n.p.m. przy pięknej, turystycznej drodze Żywiec – Koniaków – Istebna – Wisła. Z letniskowych miejscowości gminy – Milówki, Lalik i Kamesznicy – wyruszyć można na malownicze szczyty otaczające dolinę: Barania Górę (1220 m n.p.m.), Halę Boraczą (851 m n.p.m.), Prusów (1010 m n.p.m.), Lipowską (1324 m n.p.m.), a nawet Pilsko (1557 m n.p.m.)

Zwolenników letnich kąpieli zapraszają czyste wody Soły i jej dopływów: Kamesznicy, Bystrej, Janoski i Złatnej. Zdrowy klimat, liczne szlaki górskie i spacerowe, duże obszary leśne sprawiają, że gmina jest chętnie odwiedzana przez turystów. Na szczególną uwagę zasługuje rezerwat przyrody z bogatą kolekcja unikalnych gatunków drzew. Znajduje się on w Kamesznicy na terenie parku, w zabytkowym zespole dworskim. We wsiach gminy zobaczyć można również przykłady ludowej sztuki sakralnej; są to figurki przydrożne w Nieledwii oraz kościółek na Pochodzitej. Panują tutaj dobre warunki do zimowego wypoczynku: obfite opady śniegu oraz okoliczne wyciągi narciarskie pozwalają aktywnie spędzić czas w górskiej scenerii.

Uroda krajobrazu, coraz lepsza infrastruktura turystyczna i rozrywka sprawiają, że w gminie Milówka można dobrze wypocząć i mile spędzić czas. Za swoje walory zdobyła w 1999 roku tytuł „Złotej Miejścowości”.

Teksty zaczerpnięte z folderu promocyjnego Powiatu Żywieckiego


... w sercu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego