Slide thumbnail

Last minute! 31.08 - 07.09 oraz 07.09 - 14.09

Pokój 2 osobowy i apartament 4 osobowy!

Rezerwacje tel. +48 33 863 73 83

Slide thumbnail

Rezerwacja pokoju online!

Sprawdź termin, wybierz swój pokój i zarezerwuj pobyt!

Slide thumbnail

Święta Wielkanocne w Górach!

Spędź Wielkanoc w sercu Beskidów

Slide thumbnail

Nadszedł czas na relaks!

Relaksujące kąpiele w łaźni tureckiej i saunie suchej

Slide thumbnail

Cisza, spokój, relaks, przyroda...

To wszystko czeka na Ciebie w Milówce. Zapraszamy!

Slide thumbnail

Posiadasz bon zniżkowy? Zarejestruj go!

Bądź informowany na bieżąco o wszystkich ofertach specjalnych!

Górskie atrakcje

Choć góry na terenie województwa śląskiego nie są bardzo wysokie, to jednak posiadają niezwykły urok i czar. Spokój, piękne widoki i bliskość z naturą sprawiają, że w tym regionie naprawdę można odpocząć i zrelaksować się. Beskid Żywiecki oraz Beskid Śląski charakteryzują się wieloma dobrze przygotowanymi ścieżkami turystycznymi i rowerowymi po stronie polskiej jak i słowackiej i czeskiej, a także mnóstwem kolejek linowych, szlaków oraz stoków narciarskich. To wszystko sprawia, że obszar ten jest prawdziwym rajem dla miłośników gór i przyrody.

Góra Żar

Żar to jedno z najciekawszych miejsc w zachodniej części Beskidu Małego. Góra ta znajduje się w niewielkiej odległości od Milówki i z pewnością warto ją polecić nie tylko wszystkim miłośnikom gór, ale także całym rodzinom i wszystkim, którzy cenią sobie atrakcje na najwyższym poziomie, a do takich z pewnością należy Góra Żar. Co w niej takiego wyjątkowego? Przede wszystkim jest pięknie usytuowana, a z jej szczytu rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę, a w szczególności na Jezioro Żywieckie oraz pasmo Magurki Wilkowickiej. Zimą można skorzystać ze sztucznie naśnieżnego stoku narciarskiego o długości 1600m, dobrze przygotowanego, z nagłośnieniem oraz oświetleniem, a latem fantastycznie zabawić się na torze saneczkowym oraz zjeżdżalni pontonowej.

Ustroń – Czantoria

Kilkadziesiąt kilometrów od Milówki położony jest Ustroń, uzdrowiskowa miejscowość przepięknie usytuowana pośród pasm górskich. Jedną z najpiękniejszych gór w tym regionie jest Czantoria Wielka (995 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w czeskiej części Beskidu Śląskiego. Miłośników wędrówek pieszych zachęcamy do skorzystania z pięknych tras turystycznych prowadzących na szczyt lub do wypróbowania kolejki linowej – 4 – osobowa kolejką krzesełkową dojechać można do stacji górnej, na 851 m n.p.m. Z pewnością będzie to duża atrakcja dla wszystkich, którzy na wakacje wybrali się z dziećmi. Polecamy!

Kolej gondolowa na Szyndzielnię

Kolej gondolowa na Szyndzielnię, a więc na jeden z piękniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim, jest wielką atrakcją dla wszystkich, którzy góry kochają, a także dla rodzin z dziećmi. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na panoramę Bielska -Białej oraz Beskidów. W ciągu godziny kolejka może przewieźć nawet 850 osób, dlatego nikt nie musi martwić się o długi czas oczekiwania na wyjazd lub zjazd. Latem można wybrać się na pieszą wędrówkę na Klimczok, a także wiele sąsiednich szczytów.

Kolej linowa na Skrzyczne w Szczyrku

Szczyrk oddalony jest od Milówki o 30 km. Możemy tu zatem szybko dojechać, a jest po co! W Szczyrku znajduje się bowiem wiele szlaków turystycznych, m.in. na Bystrą, Malinowską Skałę lub Baranią górę. Jednak, największą popularnością cieszy sie szczyt Skrzyczne, na który można wyjechać kolejka linową, jednak dla osób zaprawionych w chodzeniu po górach, polecamy wycieczkę pieszą. Panorama roztaczająca się ze Skrzycznego jest naprawdę wyjątkowa; zobaczyć bowiem można nie tylko Beskidy w całej krasie, ale też Tatry. Z kolejki można korzystać wiosną, latem i jesienią.

Trójstyk

Trójstyk jest jednym z tych miejsc, które pozostają w pamięci już na zawsze, łącza bowiem w sobie 3 kultury, 3 kraje, 3 waluty oraz 3 języki i 3 smaki piwa. 10 km wycieczka szlakiem prowadzącym przez Polskę, Słowacje i Czechy może być dużym przeżyciem i przygodą. Podczas wycieczki można zapalić grilla w wyznaczonym do tego miejscu, napić sie pysznego piwa i posłuchać opowieści z regionu. Jak wygląda trasa? Punktem wyjścia jest Hrcava, z niej przez Trójstyk do Jaworzynki Kotelnica, następnie przez Valy do miejscowości Cierne i z powrotem do Hrcavy. Wycieczka ta jest polecenia wszystkim – bez względu na wiek!

Zakopane

Milówka jest fantastycznym miejscem wypadowym w przepiękne rejony całego Śląska, Małopolski oraz Słowacji. Wielkim atutem regionu jest to, że każdy kto tu przebywa, z łatwością może poznać trzy zupełnie odmienne, a zarazem bliskie sobie kultury – polską, słowacką i czeską. Cóż… nawet podróż do Zakopanego może okazać się wielką przygodą, zwłaszcza kiedy wybierzemy trasę przez Słowację. Po drodze zobaczyć można wiele ciekawych miejsc, a w Zakopanym można zatrzymać się na jeden nocleg, wybrać sie w góry, bądź pospacerować po Krupówkach.


... w sercu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego